jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia

Każde dziecko w szkole musi w pewnym momencie zmierzyć się z tabliczką mnożenia, oczywiście chodzi tutaj o nauczenie się jej na pamięć. Jak się okazuje, nie jest to wcale łatwe zadanie. Rodzice często każą dziecku uczyć się samemu, przez co młody człowiek szybko traci chęci do nauki. Bardzo ważną rzeczą jest tutaj cierpliwość. Nie możemy oczekiwać już po kilku godzinach od dziecka dużych efektów. Najważniejsze jest, by dążyć do sukcesu małymi krokami. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie pokonać każdą kłodę na drodze.

Wśród rodziców najczęstszym padającym pytaniem jest, jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia? Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na ten temat. Jak wiadomo, tabliczki nie nauczymy od razu. Nie ma jednak czym się martwić, ponieważ jest wiele metod, które z pewnością ułatwią naukę tabliczki mnożenia. Najlepszym i sprawdzonym sposobem jest nauka dziecka poprzez zabawę. Dzięki różnym zabawom mamy pewność, że dziecko polubi naukę, bawiąc się. Ponadto, jeżeli zastosujemy ciekawe zabawy, dziecko pewnością będzie się chciało uczyć, a nauka stanie się przyjemnością. Żeby nie było problemów z nauką najlepiej, jest uczyć dziecko już od najmłodszych lat.

Najlepiej zacząć od tego, aby dziecko pokazywało na palcach, ile ma lat. W momencie, gdy zacznie wszystko iść sprawnie i dziecko zacznie mówić samo, ile ma lat, możemy przejść do dalszego etapu. Najpierw nasza pociecha musi dobrze dodawać i odejmować. Możemy do tego użyć różne kolorowanki i rysunki, na przykład ze zwierzętami. Dodając ciekawe zwierzaki, dziecko z pewnością będzie chciało to robić częściej. Jeżeli odejmowanie oraz dodawanie nie sprawia dziecku trudności, możemy przejść wówczas do nauki tabliczki mnożenia. Tutaj oczywiście jest nieco trudniej, jednak nie ma co się martwić, ponieważ każde dziecko po pewnym czasie ćwiczeń jest w stanie opanować mnożenie niemalże do perfekcji. Pierwszą rzeczą jest znajomość zasad mnożenia.

Sposoby na nauczenie dziecka mnożenia

Każde dziecko przed nauką musi pewne zasady opanować. W internecie są pomysły na różne gry z dzieckiem. Na karteczkach możemy napisać różne działania, a na odwrocie wynik. Oczywiście zaczynamy od najłatwiejszych przykładów, a następnie stopniowo podnosimy poziom rozwiązywanych przykładów. Ta nauka jest skuteczna, jednak pamiętajmy, aby nie robi w kółko tego samego ćwiczenia. Kolorowanki i puzzle z tabliczką mnożenia to, także ciekawe produkty. Oprócz kreatywności, jaką dziecko musi się wykazać, owe gry pozwalają wzrokowo zapamiętać mnożenie. Dobrze jest także wydrukować tabliczkę mnożenia i przykleić na ścianie na przykład nad łóżkiem. Dzięki temu dziecko może spoglądać i zapamiętywać działania przed snem, a także rano.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here