Bezpieczny i wygodny fotelik samochodowy dla niemowlęcia

0
1366

Jeśli dbasz o komfort i bezpieczeństwo swojego dziecka, nie oszczędzaj na dedykowanym mu foteliku samochodowym. To sprzęt, dzięki któremu dziecku nie stanie się krzywda przy gwałtownym hamowaniu czy niewielkiej stłuczce, który zminimalizuje konsekwencje poważnego wypadku drogowego. Doskonałym przykładem takiego sprzętu jest fotelik dla najmłodszych Cybex Aton 5 0-13kg. W jakie systemy został on wyposażony i czy warto go kupić?

Zaawansowany system bezpieczeństwa

Wszystkie foteliki samochodowe wyposażone są w pasy bezpieczeństwa, które przytrzymują dziecko, zapobiegając jego wypadnięciu z fotelika przy gwałtownym hamowaniu, podczas kolizji czy znacznie poważniejszego wypadku drogowego. Fotelik Cybex Aton 5 również został wyposażony w tego typu rozwiązania. Dodatkowo wyposażono go również w system wysuwanych osłon bocznych, które pomagają w efektywnym rozprowadzeniu przeciążeń pojawiających się w momencie kolizji, skutecznie chroniąc zapięte w foteliku dziecko przed obrażeniami. Co warte podkreślenia, wytrzymała skorupa fotelika została również wykonana w ten sposób, by absorbować siłę uderzeń, chroniąc w ten sposób delikatne i kruche ciało niemowlęcia.

Wygoda dziecka i komfort użytkowania fotelika

Dla zwiększenia wygody dziecka fotelik samochodowy Cybex Aton 5 został wyposażony w specjalną wkładkę redukcyjną, która zapewnia optymalne podparcie dla dziecięcego kręgosłupa. Dzięki niej nawet dłuższe podróże są wygodne dla niemowlęcia, nie powodując nieprzyjemnego napięcia mięśniowego. Dzięki wkładce redukcyjnej w foteliku z powodzeniem może być przewożony nawet wcześniak. Gdy dziecko podrośnie i może już przyjmować pozycję półleżącą, wkładkę wystarczy wyjąć, by główka znajdowała się nieco wyżej niż klatka piersiowa. Na wygodę użytkowania fotelika wpływa możliwość jego integracji z bazą Isofix. Dzięki niej fotelika za każdym razem nie trzeba przypinać pasami bezpieczeństwa, a jedynie wpiąć do zamocowanej na stałe bazy. To doskonałe rozwiązanie dla rodziców malutkich dzieci, które najwygodniej wyjmować z samochodu razem z fotelikiem.

Inwestycja w nowoczesny, porządnie wykonany, bezpieczny i wygodny w użytkowaniu fotelik samochodowy to nie tylko troska o dziecko, ale także mniej problemów podczas codziennych, krótkich i dłuższych wyjazdów. Cybex Aton 5 to przykład wysokiej klasy sprzętu gwarantującego maksimum bezpieczeństwa i komfortu każdemu niemowlęciu. Jeśli potrzebujesz bezpiecznego fotelika samochodowego dla dziecka o wadze 0-13kg, tego typu sprzęt będzie strzałem w dziesiątkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here