Jak zrobić slime?

0
2177

Dzieci lubią bawić się slime, czyli glutkiem. To plastyczna masa, podobna do plasteliny, która ciągnie się w rękach. Choć rodzice nie zawsze rozumieją fenomen slime, wiedzą, że pozwala on zająć dzieci na dłuższy czas. Jak zrobić slime w domu razem z dzieckiem?

Popularność slime nie słabnie od ładnych kilku lat. Glutka można kupić w wielu kolorach i fakturach. Jednak największą frajdę przyniesie dzieciom zrobienie własnego slime w zaciszu domowych.

Przygotowanie slime w domu to doskonała zabawa dla całej rodziny. Można poeksperymentować z kolorami czy też konsystencją.

Jak zrobić slime?

Do przygotowania glutka w zaciszu domowym potrzebne będą:

– klej bezbarwny
– woda
– żel do prania

Do miseczki dodajemy 3-4 łyżek kleju i taką samą ilość wody. Dokładnie mieszamy. Jeżeli chcemy, aby nasz slime był kolorowy, możemy dodać do niego barwnik spożywczy. Następnie do masy dodajemy łyżkę żelu do prania. Całość energicznie mieszamy. Konsystencję gluta sprawdzamy palcem, jeśli jest niezadowalająca, możemy dodać odrobinę żelu. Na końcu ugniatamy masę w dłoni. Trwa to zwykle kilka minut. Glutka powinniśmy przechowywać w szczelnym pudełku.

Jak zrobić slime z brokatem?

Fankami slime brokatowych są dziewczynki. Można je łatwo przygotować w domu. Potrzebne będą:

– klej bezbarwny ( 50 ml)
– 2 łyżki wody
– 2 łyżki płynu do soczewek kontaktowych
– odrobina sody oczyszczonej
– brokat

Do miseczki wlewamy klej, wodę i brokat. Pamiętajmy, aby zachować kolejność dodawanych składników. Energicznie mieszamy. Na koniec wlewamy płyn do soczewek kontaktowych i odrobinę sody oczyszczonej. Wszystko mieszamy i ugniatamy w rękach.

Jak zrobić slime świecący w ciemności?

Do przygotowania takiego slime potrzebujemy:

– 2 łyżki farby świecącej w ciemności
– dwie łyżki bezbarwnego kleju w płynie,
– łyżkę wody,
– łyżkę płynu do soczewek kontaktowych (lub żelu do prania),
– pianka do golenia (wyciśnięta kulka wielkości mandarynki).

Do miseczki wlewamy farbę, klej i wodę, a następnie energicznie mieszamy. W następnym kroku dodajemy płyn do soczewek kontaktowych (lub żel do prania), a na końcu dodajemy piankę do golenia. Jeśli konsystencja slime jest niezadowalająca, wóczas możemy dodać odrobinę sody oczyszczonej. Gotowy glut wymaga naświetlania, np. pod włączoną lampą. Dopiero po naświetlaniu będzie świecił w ciemności.

Wykonując slime w domu należy pamiętać, aby nie używać produktów, które uczulają dzieci i dbać o to, by dzieci nie włożyły slime do ust i nie zjadły. Glutki po wykonaniu należy przechowywać w szczelnie zamykanych pojemnikach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here