Ortodoncja

Ortodoncja jest dziedziną medycyny nakierowaną na efektywne dbanie o zęby oraz zgryz pacjentów w zakresie prawidłowego, prostego ułożenia oraz wzrostu.

Głównym zadaniem lekarzy ortodontów i stosowanych przez nich metod leczenia, jest korekta wzrostu zębów oraz wielu innych wad powiązanych z ich krzywizną. Dzięki odpowiedniemu leczeniu można uniknąć różnych poważnych kłopotów i schorzeń uzębienia. Poza tym skuteczna korekta krzywizny i pozostałych wad wpływa korzystnie na atrakcyjny wygląd uzębienia i uśmiech. Profesjonalni lekarze ortodonci wykorzystują więc różne sposoby leczenia, wśród których znajdują się na przykład aparaty mocowane na stałe.

Kluczowe informacje związane z aparatami stałymi

W przypadku aparatów stałych, mamy do czynienia z obecnie najczęściej stosowanym sposobem leczenia wad zgryzu i uzębienia u osób w różnym wieku, posiadających stałe uzębienie. Takie aparaty składają się z zamków przyklejanych specjalnym klejem do zębów oraz z łuku, który mocuje się do zamku za pomocą ligatur (specjalnych gumek). Czasem stosuje się również pierścienie zakładane na przedostatnie zęby trzonowe. W zależności od sposobu leczenia oraz zaleceń lekarza, na ługu umieszcza się sprężyny, haki i inne pomocnicze elementy dodatkowe.Do grona najbardziej widocznych elementów aparatów stałych zaliczane są zamki umieszczane na zębach. Takie elementy wykonuje się głównie z metalu, ale oprócz tego możliwe jest tworzenie aparatów ceramicznych w kolorze zębów czy też aparatów z materiałów przezroczystych. Dzięki temu są mało widoczne i nie pogarszają estetyki uśmiechu. Stosowanie takich materiałów ma wyłącznie wpływ na estetykę i nie wpływa negatywnie na skuteczność procesu leczenia krzywizny zgryzu oraz prostowania uzębienia.Aktualnie w Polsce działa wielu specjalistycznych ortodontów, którzy oferują swoim pacjentom wiele skutecznych metod leczenia. Spore ich grono opisuje oraz promuje własne usługi korzystając z prowadzonych przez siebie serwisów on-line. Wiele informacji i ofert można znaleźć pod hasłem aparat ortodontyczny cena wrocław. Dzięki Internetowi każdy ma bezproblemowy i szybki dostęp do cennych informacji na temat ortodontów, których działania są dopasowane do konkretnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here