Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie szkolne

Wraz ze zbliżaniem się nowego roku szkolnego, wśród tematów, o których dyskutują rodzice, pojawia się ubezpieczenie szkolne. Co roku decyduje się na nie wielu z nich, ponieważ to sprawdzony sposób na zapewnienie bezpieczeństwa dla dziecka i uchronienie go od konsekwencji zdarzeń losowych i nieszczęśliwych wypadków. Można je zakupić zarówno w szkole, jak i u indywidualnego ubezpieczyciela. Na czym polega ubezpieczenie NNW, jaki jest zakres ochrony i czy warto się na nie decydować – tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Ubezpieczenie szkolne – co to jest i jak działa?

Ubezpieczenie szkolne NNW chroni dziecko od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jego zakup jest nieobowiązkowy, ale niezwykle istotny, jeśli chcemy w pełni zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci. Dlaczego?

Posiadając polisę NNW (sprawdź jak wygląda indywidualne ubezpieczenie NNW), można liczyć na wypłacenie świadczenia pieniężnego po wystąpieniu nieszczęśliwego wypadku, a także wsparcie w powrocie do zdrowia – zarówno po wypadku, jak też poważnym zachorowaniu. Zapewnia ona całodobową ochronę zdrowia i życia dziecka przez cały rok (zarówno w szkole, jak i poza nią – np. podczas zabawy na podwórku lub w czasie wakacji).

Polisę NNW oferują niemal wszystkie szkoły, jednak przed odpisaniem umowy i uiszczeniem składki, warto dokładnie poznać zakres ochrony, a także ogólne warunki ubezpieczenia. Może bowiem okazać się, że nie są one satysfakcjonujące i lepiej poszukać polisy na własną rękę.

Pamiętaj! Szkoła nie może zmusić Cię do wykupienia ubezpieczenia na oferowanych przez nią warunkach. Możesz zdecydować się na ofertę wybranej przez siebie firmy, a co za tym idzie – dopasować warunki polisy do indywidualnych potrzeb.

Zakup NNW dla dziecka bezpośrednio u ubezpieczyciela czy w szkole?

Przede wszystkim ze względu na możliwość wybrania oferty dopasowanej do indywidualnych potrzeb. Możesz dokładnie porównać polisy, poznać opinie klientów i skonsultować swój wybór z pośrednikiem. Co więcej, otrzymujesz możliwość rozszerzenia ubezpieczenia szkolnego o dodatkowe klauzule, takie jak:

  • dzienne świadczenie szpitalne związane z nieszczęśliwym wypadkiem ubezpieczonego dziecka;
  • zasiłek dzienny z tytułu krótkotrwałej niezdolności do nauki;
  • zwrot kosztów rehabilitacji poniesionych wskutek nieszczęśliwego wypadku ubezpieczonego dziecka;
  • zwrot kosztów zakupu lub wypożyczenia niezbędnego w procesie leczenia czy rehabilitacji sprzętu, np. protez, aparatów ortopedycznych, balkoników, wózków inwalidzkich itd.;
  • jednorazowe świadczenie na wypadek śmierci prawnego opiekuna ubezpieczonego dziecka;
  • odpowiedzialność za mienie powierzone na przechowanie do szatni w szkole;
  • zdalna pomoc informatyczna, psychologiczna oraz prawna.

Wszystko to sprawia, że każdy rodzic, pragnący zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka, powinien wykupić odpowiednią polisę NNW. Porównaj warianty ubezpieczenia szkolnego na stronie: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/nnw-szkolne/

Wybór ubezpieczenia szkolnego – na co zwrócić uwagę?

Stojąc przed wyborem ubezpieczenia szkolnego należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które wpłyną na atrakcyjność oferty danego ubezpieczyciela. Przede wszystkim, ważnym aspektem każdego ubezpieczenia jest zakres ochrony, na który można liczyć, decydując się na zakup polisy.

Biorąc pod uwagę NNW szkolne, należy pamiętać, aby polisa obejmowała następstwa nieszczęśliwych wypadków podczas wszystkich aktywności, które dotyczą codziennego funkcjonowania Twojego dziecka. Tutaj można wyróżnić wypadek podczas treningu, powrotu ze szkoły lub w trakcie zajęć pozalekcyjnych. Dzięki temu będziesz miał/a pewność, że Twoje dziecko jest w pełni chronione przez ubezpieczenie.

Kolejna kwestia to wysokość odszkodowania, które zostanie wypłacone po konkretnym zdarzeniu. Pamiętaj, że kluczową rolę odgrywa tutaj suma ubezpieczenia, a więc maksymalna kwota, jaką może wypłacić towarzystwo ubezpieczeniowe. To właśnie od niej obliczany jest procent od powstałego uszczerbku na zdrowiu.

Aby podjąć najlepszą decyzję, warto przeanalizować warunki polisy i porównać oferty różnych ubezpieczycieli. Koszty polisy NNW są zależne od wybranego zakresu ochrony oraz sumy ubezpieczenia. Wybór należy w stu procentach do Ciebie!

Czym się różni ubezpieczenie na życie od NNW szkolnego?

Ubezpieczenie na życie to m.in. zabezpieczenie finansowe dla Ciebie i Twoich bliskich na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń w przyszłości. Poprzez polisę na życie możesz zapewnić swojemu dziecku wsparcie finansowe po swojej śmierci. To oczywiście nie jest jedyna funkcja, jaką może spełniać ubezpieczenie na życie. Oprócz funkcji ochronnej, taka polisa może pełnić również rolę inwestycyjną i budującą kapitał na przyszłość (sprawdź: Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here