Czemu Twój maluch potrzebuje rowerka biegowego?

0
651

W ostatnich latach trudno jest iść gdzieś latem, nie widząc malucha jeżdżącego na rowerku biegowym. Jest powód, dla którego rodzice na całym świecie rozpoczynają naukę swoich dzieci — już w wieku 18 miesięcy — na rowerku biegowym. Oprócz dobrej zabawy rower biegowy pomaga w rozwoju umiejętności motorycznych, buduje pewność siebie i zapewnia łatwe przejście na rower z pedałami.

Rozwój umiejętności motorycznych

To najmniej wymieniany, ale najważniejszy powód roweru biegowego. Mamy zawsze szukają materiałów i zabawek dostosowanych do rozwoju swojego dziecka. Rowery biegowe to jedno z najlepszych narzędzi pomagających Twojemu maluchowi w rozwijaniu motoryki dużej. Sprawdź rower biegowy Strider. Równowaga w nauce i koordynacja są ważne — zapobiegają urazom, pomagają w nauce samokontroli i tworzenia podstaw dla przyszłego rozwoju umiejętności motorycznych. Rowery biegowe pomagają również rozwijać siłę i wytrzymałość mięśni szkieletowych.

Łatwe przejście na rower na pedały

Większość z nas ma żywe wspomnienia związane z nauką jazdy na rowerze — i nie zawsze są one dobre. Podczas wielu pierwszych jazd bez kółek treningowych zdarzają się upadki, jak i uderzenia w twarz – co równa się zakrwawionym ustom lub wybitym zębom. Dzieci, które zaczynają na rowerze biegowym, zwykle łatwo przechodzą na rower na pedały, całkowicie rezygnując z kółek bocznych. Małe dzieci, które wcześnie rozpoczynają jazdę na rowerze biegowym (od 18 do 24 miesięcy), często jeżdżą na rowerze bez kółek treningowych w wieku już 3 lat. Rower biegowy zapoznaje dzieci z pojęciami równowagi i ruchu oraz stanowi bezpieczną podstawę do nauki jazdy na rowerze na pedały.

Ćwiczenie i jazda na rowerze biegowym Strider

W obecnych czasach dzieci mają przerażającą nadwagę i niedostateczną aktywność fizyczną. Otyłość u dzieci wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich 30 lat. Na szczęście małe dzieci nie postrzegają aktywności jako „ćwiczeń” – uważają je za „zabawę”. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o jazdę na rowerach. Drugą zaletą jest to, że jazda na rowerze biegowym, takim jak rower biegowy Strider spala część tej niekończącej się energii, którą mają małe dzieci. Kiedy dziecko przejedzie kilka kilometrów na swoim rowerze, wraca do domu, i jest po prostu zmęczone. Zdobądź dodatkową godzinę wolnego czasu dla siebie — mamy i taty.

Zabawa i rower biegowy Strider

To najbardziej oczywisty powód, aby kupić dziecku rower biegowy. Prawie wszystkie dzieci uwielbiają rowery — to uniwersalna rzecz dla dzieci. Jeśli chcesz uszczęśliwić swoje dziecko i wywołać uśmiech na jego twarzy, warto to zrobić

Pewność siebie i nauka jazdy na rowerze

Prawdopodobnie nie ma nic, co napawa dziecko większą dumą, niż pobijanie swoich rekordów na rowerze. Zjeżdżanie z górki, rozpędy, pokonywanie trudnych ścieżek, jazda po trawie czy po kałużach – tak! To napawa dziecko dumą i uczy je pewności siebie. Małym dzieciom czasem trudno nadążyć za mamą czy tatą, a na rowerze biegowym mogą zawsze być pierwsze.

Sprawdź ofertę rowerków biegowych na Active Kid.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here