Zabawki do ogrodu dla chłopca i dziewczynki

Przebywanie na świeżym powietrzu ma korzystny wpływ na zdrowie dziecka. Jeżeli dysponujesz ogrodem, warto zachęcać malucha, aby jak najczęściej przebywało poza domem. Trudno jednak oczekiwać, aby pociecha czerpała przyjemność z obcowania z naturą, bez dostępu do jakiekolwiek formy rozrywki. Aby czas spędzony w ogrodzie obfitował w atrakcje, zadbaj o zapewnienie odpowiednich zabawek. Podpowiadamy, jakie wybrać.

Czym się kierować przy wyborze zabawek?

Zanim zaczniesz przeglądać oferty sklepów, powinieneś wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę. Nie wszystkie zabawki nadają się bowiem do ogrodu, a już na pewno nie są polecane maluchom. Przede wszystkim unikaj gadżetów, które zawierają ostre, niewielkie elementy. Dziecko podczas biegania może się niefortunnie przewrócić i zrobić sobie krzywdę.

Najlepszym rozwiązaniem będą zabawki o prostej konstrukcji, działające bez zasilania. Staraj się też kupować gadżety ze sprawdzonego źródła, jak np. sklep Cobi. Oferta obejmuje jedynie produkty, które spełniają najwyższe normy jakości i bezpieczeństwa. Ponadto posiadają wymagane certyfikaty i są podzielone na kategorie wiekowe, dlatego nie ryzykujesz zakupem nieodpowiednich artykułów.

Zabawki do ogrodu dla dziewczynki

Mając do dyspozycji własny ogród i odpowiednie warunki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przenieś zabawę z domu na świeże powietrze. Możesz zorganizować dziecku przestrzeń na kocu lub pod namiotem, aby bawiło się ulubionymi lalkami czy zabawkami kreatywnymi. Gdy dysponujesz dużym terenem, dobrym pomysłem będzie zaaranżowanie niewielkiej piaskownicy ze zjeżdżalnią lub domkiem. Jeżeli zależy Ci na pobudzaniu aktywności, dziewczynce sporo frajdy zapewnią bańki mydlane lub generator bąbelków. Zaangażuje to pociechę do biegania, zapewniając solidną dawkę ruchu.

Zabawki do ogrodu dla chłopca

Większość wymienionych wyżej zabawek sprawdzi się również w przypadku chłopców. Będą więc dobrym wyborem dla rodzeństwa. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na wszelkie pojazdy, które są uwielbiane przez chłopców w każdym wieku. Spory wybór znajdziesz na stronie https://cobi.pl/pojazdy/, gdzie są dostępne samochody dostosowane do wieku dziecka. Czas spędzony na zewnątrz uatrakcyjnią zabawkowe koparki, betoniarki czy traktory z akcesoriami. Pociecha będzie mogła w nich przewozić zebrane w ogrodzie skarby lub przewozić materiały, aby tworzyć budowle w przydomowej piaskownicy. Chłopcy z pewnością ucieszą się też z wyrzutni lub pistoletów na strzałki, a także z akcesoriów do gier zespołowych, takich jak piłki czy latające dyski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here