Czy rozwód na jednej rozprawie jest możliwy?

0
369

Jak szybko można uzyskać rozwód? Okazuje się, że wiele zależy nie tylko od terminów wyznaczonych rozpraw, ale również od skomplikowania samej sprawy. Jeśli chcesz wiedzieć, czy rozwód w Częstochowie jest możliwy już na pierwszej rozprawie, odpowiadamy, że tak, ale musisz wziąć pod uwagę, że w tym celu muszą zostać spełnione określone warunki. Dowiedz się, jakie już teraz i zrób wszystko, aby rozwód nie wiązał się z przedłużającym stresem i traumą.

Ile trwa rozwód w Polsce?

Średni czas, który jest potrzebny, aby uzyskać rozwód to pół roku. Okazuje się, że rozprawy wyznaczane są przez sąd z minimum 3-4. miesięcznym okresem przerwy, ale wiele zależy tutaj od zajętości danego sądu. Uznaje się, że rozwód w Częstochowie można uzyskać po około 6. miesiącach i to już na pierwszej rozprawie, ale jest to możliwe tylko wtedy, kiedy rozpad małżeństwa ogłaszany jest bez orzekania o winie. Wtedy sąd nie potrzebuje zeznań dowodowych, które przedłużają cały proces. Co istotne, w przypadku rozwodu z orzeczeniem o winie, jest on przeprowadzany na 3-4 rozprawach, a każda odbywa się z kilkumiesięczną przerwą. Łatwo więc oszacować, że taki rozwód nie jest dawany na pierwszej rozprawie i trwać może nawet 1,5 roku.

Jak przygotować się do szybkiego rozwodu?

Jeśli zależy Wam na szybkim rozwodzie, musicie dojść do porozumienia i jasno ustalić warunki rozpadu małżeństwa. Warto wiedzieć, że z pomocą przychodzą wyspecjalizowani prawnicy, którzy wspierają mediacjami lub negocjacjami. Wystarczy wpisać hasło typu „rozwody kancelaria Częstochowa”, aby uzyskać profesjonalną pomoc prawną. Czy warto uzyskać szybki rozwód? Oczywiście, że tak. Jak potwierdzają adwokaci, każda sprawa sądowa to ogromny stres dla każdej ze stron, a przedłużające się procesy uniemożliwiają rozpoczęcie „nowego życia”. Dłuższy rozwód to też większe koszty sądowe, z którymi należy się liczyć. Właśnie dlatego warto dążyć do porozumienia, aby sędzia mógł wydać werdykt już na pierwszej rozprawie.

Artykuł powstał na podstawie informacji merytorycznych użyczonych przez kancelariakowalski.pl (zobacz) w zakresie rozwodów i szeroko pojętego prawa rodzinnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here