jak ubrać dziecko na stok

Niektóre województwa już rozpoczęły ferie, inne jeszcze czekają na zimową przerwę w nauce. Stoki przyjmują narciarzy i snowboardzistów z otwartymi rękami. Wyciągi czekają na fanów zimowego szaleństwa. Wielu rodziców zastanawia się jak ubrać dziecko na stok? Poniżej opisujemy na co wrócić uwagę, przy wyborze stroju na stokowe zabawy.

Kurtka – jaka powinna być?

  1. Wodoodporna -to absolutnie podstawa cecha, którą powinna posiadać kurtka, którą zakładamy dziecku na stok.
  2. Wiatroszczelna -ochrona przed wiatrem jest bardzo ważna nawet w bezwietrzne dni. Dlaczego? Dlatego, że podczas zjazdu jesteśmy narażeni na pęd powietrza.

Wiatroszczelność pozwoli na niewnikanie chłodnych podmuchów pod kurtkę dziecka.

  1. Oddychająca – czyli taka, która posiada dobrą wentylację. Jest to istotne, żeby dziecko się nie pociło podczas zimowych harców na śniegu.
  2. Warto zwrócić uwagę, na kieszonki, dodatkowe elementy takie jak ściągacze czy miejsce na przypięcie karnetu na zjazdy.

Dziecięce Kurtki zimowe od lemonexplore produkowane są z wykorzystaniem technologii ThermoTEX 3000 mm lub ThermoTEX 5000 mm, dzięki której zawiera ona wszystkie wymienione wyżej cechy. Dzięki nim masz pewność, że Twoje dziecko będzie ubrane prawidłowo,

Spodnie

Podobnie jak kurtki, powinny być odporne na wodę, chronić przed wiatrem i mrozem. W związku z tym, że kolana i pupa zwykle przy upadkach czy zabawach, jaki pierwsze maja kontakt z ziemią, warto mieć na uwadze jeszcze coś. Mianowicie możliwość skutecznego wyczyszczenia spodni po zabawie na śniegu. Spodnie wykonane w technologii DWR (Durable Water Repellency) poza wodoszczelnością, zapewnią również łatwość w usuwaniu zabrudzeń. Wystarczy zetrzeć bród szmatą i spodnie zyskują pierwotny wygląd.

Buty

Nie ma nic gorszego niż uczucie mokrych stóp podczas zabawy! Nie tajemnicą, że w takiej sytuacji łatwo o przeziębienie. Dobrej jakości buty uchronią dziecięce stopy przed przemoczeniem. Warto wybrać buty wodoodporne, ciepłe i przede wszystkim wygodne. Te za kostkę, dodatkowo zabezpiecza przed urazami.

Co jeszcze jest ważne?

Zwróć uwagę czy zarówno kurtka jak i spodnie narciarskie posiadają odblaski. Te małe, odbijające światło elementy mogą czasem nawet uratować życie!

Dzieci na pewno poczują się wyróżnione, gdy ich strój narciarski będzie stylowy. Kurtka pod kolor spodni? A może zupełnie nie? Buty pod kolor czapki? Możliwości zabawy ze wzorami i kolorami jest mnóstwo.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jak ubrać dziecko na stok. Dziecięce kurtki zimowe, spodnie narciarskie i buty powinny spełniać konkretne funkcje. Zaopatrując się w odpowiednią odzież, możecie szaleć na śniegu bez przeszkód. Nie zapomnijcie o czapce!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here