Jak nauczyć się pływać

Od miesięcy chodzisz na basen i pływasz, ale robisz to źle i jesteś tego świadomy. To już połowa sukcesu. Przed zapisaniem się na naukę pływania oraz przełamaniem swoich lęków warto zapoznać się z tym artykułem, w którym znajdziesz kilka cennych porad na temat pływania.

Nauka pływania – samemu, czy z trenerem?

Jest to pewne, że najszybsze i najlepsze efekty zaobserwujesz przy treningach wykonywanych pod okiem wykwalifikowanego trenera. Instruktor pływania, obserwując Twoją technikę jest w stanie wyłapać błędy, jakie popełniasz w celu wyeliminowania ich. Dodatkowo poznasz oraz opanujesz metody sprawnego oddychania, a także będziesz w stanie szybciej nauczyć się techniki. Samodzielna nauka też jest możliwa jednak musisz wcześniej prześledzić internet w celu znalezienia kilku poradników, które wcześniej przeczytasz i wręcz ich się nauczysz, gdyż z kartkami, książką lub telefonem nie wejdziesz do wody. Następnie na basenie teorię trzeba będzie zamienić na praktykę, a i tak nigdy nie będziesz w 100% pewny, czy wszystko robisz dobrze.

Nauka pływania, a dodatkowe wspomagacze 

Przydatnymi wspomagaczami są płetwy, deska oraz różnego rodzaju pianki. Płetwy sprawiają, że z łatwością jesteś w stanie utrzymać ciało w pozycji horyzontalnej. Dodatkowo zwiększają one efektywność pracy nóg oraz pozwalają lepiej opanować technikę. Deska oraz różnego typu makarony z panki natomiast sprawiają, że jesteś w stanie utrzymać się na wodzie.

Nauka pływania, a słona morska woda

Od urodzenia masz naturalną, wrodzoną zdolność zanurzania się, gdyż już w brzuchu matki przed urodzeniem wykonujesz ruchy w wodach płodowych, które przypominają te z techniki pływania, jaką jest żabka, ucząc się przy tym ważnej czynności, jaką jest kontrola oddechu pod wodą. Przy szybkim i dobrym technicznie pływaniu musisz umieć wypuszczać pod wodą powietrze, a na powierzchni go łapać natomiast w  przypadku unoszenia się na wodzie sytuacja jest odwrotna powietrze jest łapane, a następnie dostarczane do płuc. Tego typu aspekt wykonywany jest podczas pływania na plecach. Słona woda jest swego rodzaju wspomagaczem, gdyż zapewni Ci ona znacznie lepszą pływalność. Jednak, wybierając ocean, czy może jako miejsce do nauki pływania musisz zachować szczególną ostrożność. Dodatkowo pamiętaj, aby nie pływać samemu oraz wcześniej sprawdzić prognozę pogody.

Nauka pływania, a zanurzanie głowy 

Najczęściej największą trudnością dla wielu osób jest pokonanie lęku przed zanurzeniem głowy i położenie się płasko na wodzie. Dlatego, aby pokonać strach należy przed przystąpieniem do ćwiczeń polewać swoje ciało w szczególności głowę dużym strumieniem wody. Następnie należy chwycić się krawędzi basenu, machać nogami oraz zanurzać głowę na kilka sekund, wypuszczając pod wodą powietrze ustami.

Koniecznie doczytaj:

https://szkolarekin.pl/nauka-plywania-kraulem-krakow

https://szkolarekin.pl/nauka-plywania-zabka-krakow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here